Jaką sukienkę wybrać na ślub?

Suknia na wesele to zakup, który należy przemyśleć. Ślub i wieczór, podczas którego odbywa się wesele to czas wyjątkowy i każda panna młoda powinna być zadowolona z tego jak wygląda. Suknia ślubna to zakup, który może i jest użytkowany przez jeden dzień, ale zdecydowanie warto poświęcić swój czas i pieniądze na odpowiedni projekt oraz pomoc (np. z salonu) w postaci doświadczonej krawcowej, która pomoże zrealizować wymarzony ślubny “look”.

Suknia szyta od podstaw czy gotowa z salonu?

Ślub i wesele to jeden z największych wydatków w życiu. Niektórzy lubią wystawne wydarzenia, inni nieco skromniejsze. Jednak niezależnie od formy przyjęcia, każda panna młoda lubi czuć się perfekcyjnie w swoim stroju. Dlatego też w zależności od budżetu możemy zdecydować się na kilka opcji, które są dostępne na rynku.

Suknia szyta od podstaw u doświadczonej krawcowej ma swoje zalety. Przede wszystkim jest dopasowana do konkretnej sylwetki osoby, która będzie ją nosić. Komfort użytkowania takiej sukienki jest niewspółmiernie większy od sukienek, które kupujemy “w ciemno”, bez wstępnych przymiarek. Niemniej tutaj są również trudności, z którymi musi zmierzyć się panna młoda. Przede wszystkim powinna wybrać materiały, z których zostanie uszyta sukienka. Nie znając się na jakości materiałów tekstylnych można popełnić faux pass, ale krawcowa, która weźmie pod swoje skrzydła taką klientkę zapewne chętnie doradzi i w tych kwestiach. Opcja ta jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż gotowa lub dedykowana sukienka z firmowego salonu.

Suknia ślubna kupiona w salonie również ma swoje zalety i wady. Z całą pewnością odchodzą zmartwienia związane z szyciem od zera. Cała sukienka jest już gotowa, wystarczy nanieść poprawki, które dopasują sukienkę do sylwetki panny młodej. Oczywiście wiąże się to z kilkukrotną wizytą w salonie i wieloma przymiarkami, ale to również czeka nas przy szyciu od zera. Ponadto w gotowych sukienkach jest ograniczony wybór, co może wiązać się z długimi poszukiwaniami zanim trafimy na tą właściwą suknię, na której widok przyszłej mężatce zaświecą się oczy.

Jaki wybrać krój by wyglądać zjawiskowo?

Każda sylwetka jest inna i inaczej będzie wyglądać w konkretnych strojach. Jest to niezwykle istotne, gdyż w tym Dniu każda panna młoda powinna czuć się wyjątkowo. Nawet jeśli kompleksy na co dzień dają w kość to nie jest to powód by odmawiać sobie wystąpienia w wymarzonej sukience. Dlatego, jeśli inwestorka zdecyduje się na taki zakup to powinno to nastąpić w obecności osoby, która będzie umiała ocenić krój i wygląd sukni obiektywnie. Suknia rybka będzie pięknie prezentować się na osobie, która ma pełne kształty i sylwetkę w kształcie klepsydry. Natomiast sukienka w typie księżniczki sprawdzi się nawet u kobiet o średnim i niskim wzroście. Przy tego typu sukienkach ważne są również odpowiednio wysokie buty typu szpilki lub czółenka na dość wąskim słupki, jeśli ich posiadaczka ceni sobie komfort obuwniczy.

Tak samo ważną kwestią są tutaj użyte materiały. Nie we wszystkich krojach koronka będzie się dobrze układać, ale już np atłas czy satyna będzie cudowni współgrać z koronkowymi i delikatnymi dodatkami. Ważny jest wyważony projekt i brak przesady w danym projekcie. Ślub to niezwykle istotne wydarzenie i powinno się dołożyć starań by przyszli małżonkowie czuli się w tym dniu swobodnie. Każdy detal, który pojawi się w tego typu przygotowaniach powinien być przygotowany tak, by komponował się z resztą elementów w jedną całość.