Od czego zacząć naturalną pielęgnację włosów, rąk i paznokci.

Paznokcie, dłonie i włosy to nasza wizytówka. One pierwsze, tuż po ubiorze i ogólnej aparycji rzucają się w oczy. Dlatego warto o nie zadbać zawczasu i nadać im elegancki i przyjemny wygląda, tak by nasza osoba kojarzyła się pozytywnie tym, z którymi nawiązujemy bezpośrednie kontakty. Kupując niedrogie i sprawdzone kosmetyki mogą zdziałać cuda na podniszczone i wymagające pielęgnacji włosy i dłonie. Dlatego podążając zgodnie z radami tego mini-poradnika poprawisz zdecydowanie kondycję skóry rąk i twarzy oraz włosów.

Co warto zakupić na początek przygody z włosingiem?

Pierwsze co powinno się zrobić to uważny research składników, które nam pomagają, a które szkodzą. Dzięki temu wyeliminujemy te, które zdecydowanie nie są dobre dla naszych włosów. Oczywiście nie należy wyrzucać tych kosmetyków, które już mamy w swoim posiadaniu. Po prostu zużyjmy je jak do tej pory, a na następnych zakupach uzupełniających możemy już zakupić te nowe, które wybraliśmy do swojej rutyny pielęgnacyjnej.
Dobrej jakości sklepy z kosmetykami mają w swojej ofercie kosmetyki z naturalnymi składami. Stają się one coraz bardziej popularne, co świadczy o tym, że ludzie są coraz bardziej świadomi swoich wyborów. Dzięki temu mogą oni wprowadzić do swojej kosmetyczki. Pozwoli to nam w naturalny sposób wydobyć piękno naszych włosów.
Podczas zakupów dobrze jest zaopatrzyć się w dobrej jakości odżywkę, która nawilży włosy, wypróbowany olejek, który zamknie pory włosów, odżywkę domykającą łuskę i szampon bez zbędnych substancji takich jak parabeny czy SLSy. Dodatkowo, jeśli producent przewidział taką możliwość, warto kupić małe opakowania produktów w dużych odpowiednikach. Pozwoli to nam na testy wielu kosmetyków, które potem możemy dalej stosować lub odrzucić jeśli nie będą nam pasowały.

Gdy ręce potrzebują ratunku…

Pielęgnacja dłoni powinna być częścią naszej codziennej rutyny. Nie tylko kobieca uroda tego potrzebuje. Wszyscy powinni o nie dbać, gdyż są jedną z naszych elementów reprezentacyjnych. Paznokcie powinny być czyste, bez żałoby pod płytką, zadbane pod względem wierzchniej struktury. Kobiety mają tutaj pole do popisu pod względem kolorystyki lakierów. Piękno niektórych lakierów pod względem kolorów zadziwia i daje szerokie możliwości nie tylko kolorystyczne, ale też i wzornicze.
Na dłoniach można spróbować samodzielnej pielęgnacji, ale też jeśli nie mamy do tego głowy to możemy oddać się w ręce specjalistów. Pielęgnacja japońska jest jednym z najłagodniejszych i najbardziej naturalnych peelingów i jeśli nie jesteśmy przekonani do standardowych zabiegów to zdecydowanie można na pierwszy rzut spróbować najłagodniejszych form ratunku dłoni. W dobrze zaopatrzonych drogeriach możemy zaopatrzyć się w dość dobre kosmetyki o całkiem niezłych składach, które nie zrobią krzywdy naszym dłoniom. Dzięki odżywkom wzmocnimy płytkę paznokcia, a kremy i balsamy do rąk spowodują, że staną one się miękkie i wolne od szorstkiej skóry.