Dieta i pielęgnacja kosmetyczna to najlepsze co sobie możesz dać.

Wypoczynek, sen i domowe SPA powinny być jednym z ważniejszych, jak nie najważniejszych punktów dnia. Zyska na tym nasz organizm oraz uroda, która potrzebuje codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Sprawiają one, iż wygląda ona świeżo, nie jest zmęczona, a wszelkie objawy starzejącej się skóry są znacznie spłycone. Nie bez powodu mówi się, że 8 godzin snu to najlepsze lekarstwo na zmęczenie i regenerację naszego organizmu. W tekście tym zostaną przedstawione sposoby na domowy relaks i ukojenie po ciężkim i męczącym dniu.

Zacznij od zdrowego i smacznego posiłku

Dieta to chyba jeden z najważniejszych aspektów życia. Jedzenie jest idealnym źródłem mikroelementów i witamin. Sprawdza się również jako świetne urozmaicenie codziennego menu, gdyż w sklepach mamy coraz więcej zdrowych i smacznych produktów. Znajdą one uznanie nie tylko u typowych mięsożerców, ale również i u wielbicieli diety roślinnej czyli wegetariańskiej i wegańskiej.
Najlepszym uzupełnieniem dnia będzie zatem idealnie zbilansowany posiłek z dodatkami takimi jak przekąski owocowe (np. polane masłem orzechowym), domowej roboty batoniki z muesli czy gorzka i deserowa czekolada.
Dieta “mniej żreć” to przeżytek, który już na szczęście jest odsyłany w niebyt przez większość specjalistów od dietetyki. Wielu uważa, że karząc się za to co zjedliśmy dostarczamy organizmowi więcej hormonu stresu czyli kortyzolu. A jedzenie przecież powinno być przyjemnością! Dlatego warto przekonać się, że taki “cheat day” raz na jakiś czas (i z zachowanym umiarem) jest zdecydowanie lepszy i bardziej relaksujący dla naszego ciała i umysłu.

SPA w łazience czyli kosmetyczna burżuazja w domowym wykonaniu

Kosmetyczna rutyna dotyczy większości z nas. W naszej łazience zapewne mamy produkty, których używamy codziennie i dzięki temu możemy zachować równowagę na naszej skórze i w umyśle. Ponadto wykształcając nawyki pielęgnacyjne sprawiamy, że skóra wolniej starzeje się, a wszelkie zmiany związane ze starzeniem są opóźnione. W dobrze zaopatrzonych drogeriach możemy dostać kosmetyki w całkiem przystępnych cenach, a ich składy są coraz lepsze. Wiele z nich ma całkowicie naturalne składy, więc osoby, które są zafascynowane naturalnymi kosmetykami będą usatysfakcjonowane możliwością wyboru odpowiedniego dla siebie produktu. Dlatego domowe zabiegi pielęgnacyjne nie są już aż tak trudno dostępne jak na początku lat dziewięćdziesiątych czy we wcześniejszych dziesięcioleciach.
Dlatego też takie SPA powinno się przeprowadzać chociaż raz w tygodniu. Spowoduje to, że cera będzie ukojona, a długa i ciepła kąpiel z pianą i ulubionym płynem do kąpieli będzie idealnym zakończeniem dnia. Podczas kąpieli lub po jej zakończeniu warto również nanieść maseczkę na oczyszczoną skórę. Na sam koniec cała pielęgnacja powinna być zamknięta ulubionym kremem lub serum odżywiającym. Taki zabieg zdecydowanie pomoże nam odnaleźć równowagę między stresującymi momentami w ciągu dnia.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne to codzienność, którą powinni mieć opanowane wszystkie osoby, które o siebie dbają i którym zależy na zdrowej cerze i ciele. Dzięki temu będziemy dobrze czuli się sami ze sobą, a to zdecydowanie podnosi naszą pewność siebie. Inwestowanie w samego siebie, swój odpoczynek oraz sen to najlepsze co możemy zrobić.