Pielęgnacja dłoni, a nasze samopoczucie. Dlaczego warto oddać się w ręce specjalistów od paznokci?

Uroda to rzecz, o którą trzeba dbać. To rzecz niezaprzeczalna. Dlatego na rynku powstaje coraz więcej produktów, które umożliwiają nam odpowiednie dbanie o siebie. Jednym z elementów, o który trzeba zadbać to paznokcie oraz dłonie. Savoir vivre mówi, iż dłonie są jednym z naszych najbardziej widocznych elementów, na podstawie których jest wyrabiane pierwsze wrażenie. Dlatego warto poświęcić dłoniom odpowiednią ilość czasu pod względem pielęgnacyjnym. Dzięki zadbanym paznokciom i rękom będziemy mogli zrobić dobre pierwsze wrażenie, które możemy uzyskać tylko raz!

Od czego zacząć pielęgnację dłoni i paznokci?

Pierwsze co powinno się zrobić to peeling dłoni i przedramion z ramionami. Najlepiej nada się do tego gruboziarnisty i średnioziarnisty. Dzięki produktom, które można dostać w dobrze zaopatrzonych drogeriach, możemy wysoko jakościowe spa przeprowadzić nawet w domu. Lub zrobić je za pomocą produktów, które mamy w domu. Do wstępnej pielęgnacji idealnie nada się kawa mielona (nierozpuszczalna!), która ma średnią ziarnistość oraz olej kokosowy lub arganowy jeśli nasza skóra go toleruje. Oczywiście jako dodatkowy detergent, który z naszej kawy zrobi maź o odpowiedniej konsystencji możemy użyć żel do pielęgnacji ciała lub twarzy (jest odpowiedni dla rąk pod względem ph).
Po dokładnym peelingu nasze dłonie będą przez jakiś czas niesamowicie gładkie. Tego typu zabieg powinno się wykonywać minimum raz w tygodniu by utrzymać ten efekt. Po zabiegu oczywiście uzupełniamy pielęgnację kremem odżywiający, który ma w składzie witaminę A oraz E. Wzmocni to skórę oraz pomoże odbudować jej nową warstwę. Od czasu do czasu można zrobić również zabieg całonocny z maską na rękach. Są one również dostępne w dobrych drogeriach. Takie maski nie tylko odpowiednio zmiękczają nasze ręce, ale też głęboko odżywiają paznokcie. Oczywiście po całonocnym trzymaniu maski na dłoniach należy je dokładnie umyć i zabezpieczyć odpowiednim kremem.

Manicure samodzielny czy w salonie piękności?

Ostatni rok nie należał do najprostszych dla osób, które trudniły się pracą w branży kosmetycznej. O ile drogerie tego nie odczuły to już mniejsze i małe zakłady kosmetyczne i fryzjerskie już tak. Niemniej jeśli mamy chwilę czasu możemy poświęcić się i raz na jakiś czas zrobić zabieg na dłoniach (np. manicure hybrydowy lub japoński) by te wyglądały na zadbane. Zdjęcia, na których są widoczne takie ręce na pewno lepiej się prezentują niż takie, które są zaniedbane. Widać to chociażby po publikacjach na portalach społecznościowych czy bankach zdjęć, z których wiele kosmetyczek lub specjalistek od paznokci czerpie inspiracje do swoich dzieł kosmetycznych. Zabieg manicure mogą wykonać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Każda osoba powinna całościowo zatroszczyć się o swój wygląd i odpowiednio do tego podejść. Dzięki zabiegowi u kosmetyczki czas, który tam spędzimy możemy przeznaczyć na pełny relaks, który pozwoli nam odpocząć od codziennych trosk. Dlatego nie warto sobie odmawiać takich przyjemności, które znacząco podnoszą nasz komfort życia i obcowania z ludźmi oraz samym sobą.