Dieta cateringowa – dlaczego warto w nią inwestować?

Jedzenie cateringowe to idealna forma oszczędzania na czasie i pieniądzach dla tych osób, które nie lubią gotować. “Meal prep” zajmuje zazwyczaj dużo czasu i zdecydowanie należy mu się regularnie poświęcać jeśli chcemy mieć pełnowartościowe i zdrowe (a przy tym smaczne) dania na co dzień.Catering można spotkać w różnych formach, a menu prezentowane przez firmy tego typu zazwyczaj są niezwykle smaczne i godne uwagi. Dlatego jeśli jesteśmy pracownikiem korporacji lub mamy zawód, który nie pozwala nam na częste gotowanie to warto zwrócić się w stronę gotowego jedzenia prezentowanego przez firmy żywieniowe.

Meal prep vs catering – co jest lepsze?

Meal prep to nic innego jak przygotowywanie posiłków od podstaw, na bazie zakupów, które wcześniej poczyniliśmy. Jest to idealna forma dla tych, którzy lubią gotować, ale też nie chcą tracić dużej ilości czasu w kuchni. Takie przygotowanie posiłków warto zacząć pod koniec tygodnia, gdy zaczynamy przygotowania do nowego poniedziałku i rozkładu tygodniowego. Dzięki temu nie będziemy musieli “stać przy garach”, a tylko wrzucamy jedzenie do podgrzania. Sposób ten jest również dobry dla tych, którzy cenią ekologię i ochronę środowiska, gdyż zakupy własnoręcznie robione pozostawiają mniejszy ślad węglowy niż te dania, które zostało przygotowane w firmie cateringowiej.

Catering to forma dostaw jedzenia już przygotowanego przez firmowych kucharzy. Dzięki temu właściwie nie musimy siedzieć w kuchni połowy lub całego dnia by przygotować sobie śniadanie lub obiad. Posiłek dowożony przez takie firmy jest pełnowartościowy i na etykiecie zazwyczaj są etykiety, na których umieszczono spis produktów, których użyto do przygotowania całości. Dlatego osoby, które są na diecie lub są uczulone na pewne półprodukty mogą bezpiecznie wziąć pod uwagę tego typu zakupy podczas całodniowego dnia pracy.

Zadbaj o sylwetkę z cateringiem!

Dodatkową zaletą, którą mają firmy oferujące catering to możliwość współpracy z dietetykiem, który ułoży nasz jadłospis. Dzięki temu nasza dieta będzie całkowicie przystosowana pod nasze wymagania i upodobania smakowe. Poza zaoszczędzonym czasem, oszczędzamy również pieniądze, które wydalibyśmy na zakupy. Dodatkowo zazwyczaj podczas podpisywania takiego kontraktu na usługi żywieniowe możemy wybrać formę dostaw. Może to być dostawa codzienna, co kilka dni lub całotygodniowa. Wszystko zależy od tego jakie usługi oferują firmy żywieniowe.

Największym wyzwaniem jest tutaj ścisłe trzymanie się diety. Potrzebna jest tutaj przede wszystkim wytrwałość, trzymanie się zaleceń oraz wyznaczenie celu, który pozwoli nam utracić zbędne kilogramy. Bez tej równowagi między ilością spożywanego jedzenia, a kaloriami, które dostarczamy naszemu organizmowi proces chudnięcia będzie spowolniony, a metabolizm rozregulowany. Dlatego warto zadbać o swoje nawyki i spróbować takiej formy żywienia codziennego. W zależności od zasobności naszego portfela możemy zdecydować się na bardziej rozbudowane menu lub podstawowe. Wszystko zależy od naszych założeń i fantazji produktowej.