Jak wpleść owoce i warzywa do codziennych nawyków żywieniowych

Prawdopodobnie większość w pewien sposób zdaje sobie sprawę jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw. Jednak nie wszyscy stosują się do tego. Niektórzy myśląc, że to zbyt trudne, inni nie wiedzą jak smacznie wykorzystać owoce i warzywa w kuchni.
Oto kilka pomysłów jak do codziennej diety wpleść zdrowe warzywa i owoce.

Pyszne sałatki

Lubisz jeść surówki do obiadu? Jeśli tak to pewnie przypadną Ci do smaku także sałatki, czy to na śniadanie, czy kolację, a nawet na letni szybki obiad. Zastanawiasz się jak to jest możliwe? Sałatki wcale nie muszą być nudne i niesmaczne. Dodaj do warzyw trochę grillowanego fileta, makaron lub kaszę aby powstał naprawdę smaczny obiad. Albo kolację. Nic się nie ogranicza.

Zdrowe kanapki

Bierzesz ze sobą do pracy lub na uczelnię kanapki? A co gdyby dodać do nich więcej warzyw? Lub dodać do pudełka śniadaniowego jakiś owoc na przykład jabłko? Zdrowe warzywa i owoce poza dom em dodadzą ci energii w naturalny sposób oraz sprawią, że będziesz syta aż do obiadu bez podjadania.
Pamiętaj tylko o tym, że nie każde warzywo nadaje się do takich kanapek do pracy. Cebula i czosnek popsują twój oddech, pomidor się rozpłaszczy i rozmiękczy pieczywo swoim sokiem. Tak samo z owocami – te które trzeba obierać nożem i mają dużo soku, na przykład pomarańcze, czy arbuzy mogą sprawić ci sporo kłopotu poza domem.

Zdrowe przekąski

Każdy czasem potrzebuje coś schrupać między posiłkami. To normalne. Tylko, że zamiast sięgać po niezdrowe chrupki, bardzo solone paluszki, czy krakersy albo prażynki, można pochrupać na przykład marchewkę, paprykę, czy orzechy. Podobnie mamy możliwość, przy zachciance na coś słodkiego. Zamiast żelków, cukierków, czy ciastek spróbujmy wybierać maliny, truskawki, arbuza czy jabłko.

Soki

Jako porcję warzyw lub owoców, możemy traktować również sok. Jednak nie te kupne, gdyż zwykle zawierają one więcej cukrów niż jakichkolwiek witamin. Znacznie lepsze będą soki świeżo wyciskane w domu. Takie napoje są dużo bardziej zdrowsze i smaczniejsze.

Jest wiele sposób na wprowadzenie warzyw i owoców do swojej codziennej diety. Ale najważniejsze pozostaje chęci. Jeśli nie chcemy jeść warzywa i owoce to będziemy je jedli.