Stres a nadciśnienie

Jeszcze paręnaście temu ludzie nie mieli wiedzy dotyczącej tego jak w naturalny sposób obniżyć ciśnienie. Dziś jesteśmy bogatsi o wiedzę medyczną w tej kwestii i zdajemy sobie sprawę z wpływu takich czynników jak picie alkoholu, jedzenie tłustych potraw z dużą dawką soli. Kiedyś wiedza ludzka przejawiała się w ziołolecznictwie i piliśmy napary z rumianku czy też melisę, które faktycznie mają składniki obniżające ciśnienie. Za pomocą lektury poniższego artykułu przedstawimy sobie wpływ stresu na nadciśnienie oraz sposoby na to, jak go redukować.

Cichy zabójca -stres

Dzisiejszemu społeczeństwu towarzyszy wiele stresów. Trudności ze znalezieniem pracy, problemy w niej, wiele rozpadów małżeństw, czy też innych trosk go powodujących. Bardzo często zapominamy o naszym zdrowiu poświęcając się całego siebie. Stres wpływa bardzo niekorzystnie na nasze serce. Nadciśnienie tętnicze towarzyszy ponad 1/3 Polaków, a jedną z wielu przyczyn tego jest tytułowy cichy zabójca.

Jak go redukować

Można to robić przez różnego rodzaju środki, które jednak bardzo często zaburzają naszą gospodarkę emocjonalną, jak i hormonalną i często są powodem niszczenia innych organów naszego ciała. Z pomocą przychodzą zioła takie jak melisa, która posiada w sobie olejek eteryczny powodujący rozluźnienie naszych mięśni oraz układu nerwowego, czy też rumianek i głód. Ponadto zawiera flawonoidy obniżające ciśnienie i jest źródłem witaminy C.

Dobrym sposobem na redukcję stresu jest też aktywność fizyczna. Jej wpływ na nadciśnienie jest bardzo istotny, ponieważ dotlenia organizm, a jednocześnie powoduje spadek wagi. Bieganie czy nordic walking to sposoby na poprawę nastroju i zapomnienie o chwilowych problemach, które potrafią doprowadzić do szaleństwa.

Mamy nadzieję, że dzięki lekturze tego artykułu dostrzeżecie wpływ stresu na własny organizm oraz, że będziecie bardziej aktywni. Troska o własne zdrowie jest nieodzowna i dobrze jest też, gdy w naszej walce wspiera nas rodzina i inne bliskie nam osoby.