Zdrowe odchudzanie – od czego zacząć?

Zbędne kilogramy i nadmiarowy tłuszczyk to zmora wielu z nas. Dieta to jedna z tych codziennych kwestii, która powinna być monitorowana codziennie i bezproblemowo powinniśmy ją przyjmować pod względem swojego gustu. Odchudzanie bowiem nie powinno kojarzyć się nam z przykrym obowiązkiem, a przyjemnością pichcenia w kuchni. Na szczęście dieta dla nas zazwyczaj jest układana zgodnie z naszymi upodobaniami i specjalista, z którym współpracujemy bierze pod uwagę to co chcemy mieć w naszym dietetycznym menu.

Od czego powinniśmy zacząć podczas odchudzania?

Przede wszystkim powinniśmy określić nasze cele. To ile zgubimy centymetrów w obwodach ciała lub ile kilogramów mniej będziemy mieć po określonym czasie zależy przede wszystkim od nas i naszej determinacji. Podjadanie w czasie diety to nic dobrego, gdyż wydłuża proces spalania tkanki tłuszczowej. Jednak nie oznacza to, że mamy się głodzić czy odmawiać przyjemności kulinarnych, które mimo diety powinny być obecne w naszym życiu.
Kolejnym krokiem jest zrobienie badań. Dzięki temu będziemy wiedzieć co się dzieje w organizmie i specjalista dietetyk określi to jakie witaminy i mikroelementy powinny przede wszystkim znajdować się w naszym stałym menu. Odchudzanie pod opieką specjalisty polega na tym, iż przeprowadzany jest wywiad z osobą zainteresowaną taką formą zrzucania wagi. Podczas tego wywiadu są zbierane najbardziej potrzebne informacje oraz analizowane są wyniki badań. Dzięki temu będziemy mogli na spokojnie ułożyć menu zgodne z naszym gustem, potrzebami organizmu oraz zasobami portfela.

Dieta czy same treningi? A może to i to?

Gubienie zbędnych kilogramów powinno odbywać się w tempie kontrolowanym. Kontakt ze specjalistą i trening z trenerem lub samodzielny pod kontrolą trenera online powinien być naszym priorytetem pod względem naszego rytmu dnia. Czas, w którym odchudzamy się zmienia zasadniczo nasze nawyki dzienne, a rutyna znacznie przystosowuje się pod dietę. Jednak jeśli nie mamy na tyle funduszy by sobie pozwolić na stałą opiekę trenera to możemy spróbować treningów na własną rękę. W pandemicznej rzeczywistości wiele sportów ma ograniczone możliwości i część z nich można przenieść w zacisze domowe. Część sportowych zajęć możemy jednak nadal uprawiać na świeżym powietrzu.
Trening samodzielny to zajęcie nie zbyt trudne do ogarnięcia. Trzeba trzymać się kilku reguł, które zdecydowanie pomagają utrzymać obowiązki okołodietowe w codziennym rygorze. Przede wszystkim musimy pamiętać o systematyczności i pozytywnym nastawieniu. To pomoże nam wdrożyć się w nową rutynę. Kolejną zasadą jest dokładne obejrzenie i dotarcie do informacji na temat ćwiczeń, które zamierzamy wykonywać. Na kanałach streamingowych i blogach trenerzy udostępniają informacje o tych aktywnościach, które możemy podjąć w obecnej sytuacji. Dzięki temu nie zrobimy sobie krzywdy nieprawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń jest szczególnie ważne dla kształtowania naszej sylwetki, postawy i kręgosłupa.

Nasze otoczenie często kreuje przyzwyczajenia, rutyny i nawyki dietetyczne. Jednak warto spojrzeć na to z krytycznej strony i zastanowić się nad tym czy to wszystko co robimy jest w pełni zgodne z naszymi normami i przemyśleniami względem siebie i tego jak chcemy wyglądać by się dobrze czuć ze sobą. Powyższe rady są tylko wstępem do zmian, które można wprowadzić wokół siebie, a przede wszystkim wobec siebie.