Banany – owoce, które szybko odchudzają.

Powszechnie uważa się, że banany mają dużo kalorii i są bardzo tuczące. Nic bardziej mylnego. Nie mają ich, aż tak wiele, bo jest to około 120 kcal w jednej sztuce. Pomimo tego, że ich indeks glikemiczny jest wysoki, to zawierają sporo cennych składników i witamin. A modna tak ostatnio dieta bananowa, bije wszelkie rekordy popularności. Dlaczego? Bo jest idealnym sposobem na redukcję wagi dla tych, którzy chcą schudnąć szybko i w krótkim czasie. Mamy kilka wariantów tej diety. Od jednodniowych, po tygodniowe, aż do miesięcznej.

Ile dni chcesz jeść banany, zależy tylko od ciebie!

Dieta jednodniowa.
To mało skomplikowana dieta, a raczej jednodniowy detoks. Wystarczy zjeść w ciągu dnia tylko 6 dużych bananów. Do tego, możesz wykorzystać dodatkowo dwie przekąski i może to być: pół litra maślanki, 150 ml jogurtu naturalnego, pół szklanki tłustego mleka, jedno jabłko, dwie mandarynki, trzy małe pomidory lub jedną paprykę. Ważne, by pić dużo wody. Co najmniej dwa litry.

Co zyskujemy? Detoksykację i oczyszczenie organizmu. Jednodniowa dieta nadaje się dla osób, po wyjątkowych dniach rozpusty jedzeniowej. Jeśli przygotowujemy się do innej diety, bananowa doskonale wyreguluje trawienie, odżywi, a przede wszystkim skurczy „rozciągnięty” żołądek i zredukuje uczucie głodu i łaknienia.

Trzydniowa dieta.

Jest już bardziej restrykcyjna. W ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie trzy banany. Dodatkowo możemy wypić trzy szklanki mleka. Przy tej diecie pijemy również dużo wody. Najlepiej około trzech litrów dziennie. To zapobiega odwodnieniu i hamuje apetyt.

Co zyskujemy? Utratę około 3 kilogramów. Pozbycie się szkodliwych toksyn. Uczucie lekkości. W przypadku tej diety należy uważać w okresie wyjścia. Zaleca się stopniowe włączanie kalorycznych posiłków, ze względu na możliwość pojawienia się efektu jo-jo.

Siedmiodniowa dieta.

Trudniejsza, ponieważ można pozwolić sobie tylko na trzy kawałki banana w ciągu dnia. Do tego pijemy jednak pół szklanki jogurtu naturalnego lub maślanki. Oba produkty łączymy z jedną łyżeczką miodu i trzema łyżkami płatków owsianych. Pomiędzy posiłkami zjadamy małe jabłko. To doda organizmowi cennych witamin, minerałów i unikniemy zaparć.

Co zyskujemy? W ciągu tygodnia ubywa nam około 4 kg. Oczyszczamy organizm.

Miesięczna dieta.

Jest najmniej restrykcyjna. W niej bananowe jest śniadanie. Jemy jednego banana i popijamy niegazowaną szklanką wody, najlepiej o temperaturze letniej. Pozostałe posiłki w ciągu dnia spożywamy według swojego uznania. Nie wolno nam jednak jeść słodyczy, nabiału i spożywać alkoholu.

Co zyskujemy? Spadek około 7 kg. Redukujemy stres i zmęczenie. Oczyszczamy organizm i dostarczamy ciału sporo potasu oraz witamin z grupy B.

Dieta bananowa jest łatwa w przeprowadzeniu, ponieważ owoce zawierają sporo błonnika roślinnego. To gwarantuje nam słabe łaknienie i nie odczuwamy tak bardzo głodu, jak na innych dietach.