Wymodeluj ciało na wiosnę – skuteczne modelowanie sylwetki Warszawa

Na modelowanie ciała mają wpływ zabiegi wyszczuplające, które można wykonać w wielu miejscach. Warszawa oferuje bardzo wiele klinik, gdzie można wykonać lifting skóry twarzy i ciała, redukcję tkanki tłuszczowej czy redukcję cellulitu. Warto jednak zaznaczyć, że modelowanie ciała nie jest równoznaczne z odchudzaniem. Pomaga ono popracować nad konkretnymi partiami ciała i nadać im korzystniejszy kształt. Jednak skuteczne modelowanie sylwetki można osiągnąć wtedy, gdy stosujemy także dietę i ćwiczenia. Bardzo często lekarze zalecają dietę poprzedzającą wykonanie zabiegu.

 
Wśród zabiegów można wymienić liposukcję i lipolizę. Liposukcja ma na celu wymodelowanie ciała poprzez odsysanie tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg dość inwazyjny, jednak obecna technika pozwala na przeprowadzenie go w taki sposób, by uzyskać lepsze efekty leczenia i krótszy czas rekonwalescencji. Liposukcja nie zastępuje tradycyjnego leczenia nadwagi, które polega na odpowiedniej diecie i wykonywaniu aktywności fizycznej – może jednak pomóc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej z tych partii, gdzie bardzo ciężko jest schudnąć.

 
Lipoliza iniekcyjna stanowi alternatywę dla liposukcji i polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu, który przeciwdziała odkładającemu się tłuszczowi. Zabieg ten jest raczej wykonywany na mniejsze partie ciała takie jak twarz, ale także można go wykonać w niektórych okolicach brzucha, pośladków, ud i ramion.
Warto wspomnieć także o masażu wyszczuplającym (endermologia). Zabieg ten pozwala zwalczyć cellulit, nadmierną tkankę tłuszczową i widoczność rozstępów. Już po kilki seriach można zaobserwować utratę centymetrów w obwodach. Zabieg stanowi relaks i rozluźnienie dla całego ciała, przez co jest przyjemną opcją wymodelowania ciała.
Zabiegi modelujące są naprawdę dobrym sposobem, by szybko zdobyć piękne ciało bez wysiłku i rozprawić się z tłuszczem, który jest problematyczny i nie poddaje się ćwiczeniom oraz dietom.