L-arginina na przyrost masy mięśniowej. Suplement – dawkowanie

Arginina należy do grupy aminokwasów i przyczynia się do syntezy hormonu wzrostu, a także do usunięcia szkodliwych produktów przemiany materii. Arginina suplement wspomaga aktywność fizyczną, a jej głównym działaniem jest pomoc w transporcie składników odżywczych do tkanki mięśniowej. Wpływa ona także na zmniejszenie ilości wolnych rodników, co skutkuje opóźnieniem procesów starzenia; a także działa korzystnie na układ nerwowy, wątrobę i nerki.
Suplementy z argininą podnoszą wytrzymałość organizmu na zmęczenie, wpływają korzystnie na układ krążenia, a także podnoszą sprawność układu odpornościowego.

 

Arginina jest składnikiem bardzo istotnym w naszym organizmie i jej niedobory mogą powodować różne niekorzystne dolegliwości. Jednak stosowanie suplementów bez żadnej przerwy może być niebezpieczne dla organizmu, gdyż może to spowodować wzrost ciśnienia krwi, suchość skóry, czy problemy gastryczne. Dlatego zawsze trzeba stosować się do zaleceń producenta i rozsądnie przyjmować wszystkie suplementy.
Arginina dawkowanie: dawka na dobę powinna mieścić się w przedziale od 3 do 8 gramów. Najlepiej stosować ją przed treningiem lub przed snem, gdyż wtedy można uzyskać najlepsze efekty.
L arginina – możemy znaleźć ją nie tylko w suplementach, ale również w jedzeniu. Powinniśmy szukać jej w produktach bogatych w białko: jaja, mleko, jogurty, sery, produkty zbożowe, wołowina, wieprzowina, pestki słonecznikowe, soja.