Ćwicz nad wytrzymałością – trening na kondycję Poznań. Ćwiczenia crossfit

Kondycja to umiejętność wykorzystania tlenu przez organizm. Osoby słabe pod względem wytrzymałości bardzo szybko łapią zadyszkę, nawet wykonując proste czynności. Słaba kondycja to nie tylko codzienny dyskomfort, ale też przypadłość, która może prowadzić do bardzo poważnych zaburzeń zdrowia. Wystarczy chociaż kilka razy w tygodniu wykonywać jakąś czynność, aby podnieść swoją formę.
Naszą wytrzymałość można podzielić na dwa rodzaje: wytrzymałość tlenową (polega na wykonywanie nisko i średnio intensywnych treningów) oraz wytrzymałość beztlenową (polega na wykonywaniu średnio i mocno intensywnych treningów) – aby mieć dobrą kondycję są nam one niezbędne obydwie.

 
Trening na kondycję może opierać się na różnych aktywnościach. Można zacząć uprawiać jogging, skakanie na skakance, pływanie czy nordic walking. Efekty takich aktywności widać praktycznie z dnia na dzień. Codzienne czynności nie są już takie męczące i chętniej zamiast windy wybierzemy wejście po schodach, a autobus zastąpimy pieszą wędrówką.
Ćwiczenia crossfit poprawiają sprawność, wydolność oraz rozwijają umiejętność podnoszenia ciężarów. Trening kondycyjny jest tutaj bardzo różnorodny i opiera się na zasadzie Workout Of the Day (WOD), czyli codziennie innym zestawie ćwiczeń. Crossfit składa się z kilku elementów, takich jak: rozgrzewka, skills (umiejętności), WOD, cool down (odpoczynek). Jest to trening bardzo intensywny, który w krótkim czasie pozwala osiągnąć zadowalającą sprawność fizyczną.
Poznań jest miastem, w którym możemy znaleźć wiele klubów sportowych, gdzie możemy podnieść swoją wytrzymałość. Trener dobierze nam ćwiczenia tak, by już po kilku dniach móc cieszyć się większą kondycją.
Ćwiczenia kondycyjne mogą byś wykonywane przez wszystkich, ze względu na to, że istnieje wiele zestawów ćwiczeń, które pomogą nam poprawić wytrzymałość organizmu, zachować dłuższą młodość i móc cieszyć się łatwością w wykonywaniu ćwiczeń, jak i codziennych czynności.