Siatki centylowe BMI pozwolą Ci sprawdzić prawidłowość wagi twojego dziecka

Wciąż rośnie liczba osób z nadwagą, która bardzo często przechodzi w stan chorobowy zwany otyłością. Ma na to wpływ wiele czynników. Począwszy od predyspozycji genetycznych, aż po śmieciowe jedzenie oraz brak ruchu. Coraz więcej ludzi swój wolny czas spędza z telefonem, bądź tabletem w ręce.
Zamiast aktywnego wypoczynku wybiera siedzenie przez telewizorem. Co skutkuje odkładaniem się tłuszczu oraz spowolnieniem metabolizmu.

 
Jeżeli przybyło ci ostatnio kilka kilogramów, nie możesz też zapiąć się w ulubione spodnie, sprawdź swoje bmi.
Body mass index obliczysz dzieląc masę ciała wyrażoną w kilogramach, przez wzrost do kwadratu. Oczywiście zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wielu czynników. Począwszy o płci, przez wiek, a także tryb życia, czy też rodzaj wykonywanej pracy. Również dzieci narażone są na zbędne, nadprogramowe kilogramy. Jeżeli wydaje ci się, że twoje dziecko waży za dużo oblicz jego bmi z ogólnego wzoru. Natomiast, aby zweryfikować i sprawdzić wynik wykorzystaj siatki centylowe bmi. Pozwolą ci one określić, czy waga twojego dziecka jest prawidłowa. Za ich podstawie dowiesz się także jakie zapotrzebowanie kaloryczne ma dziecko w danym wieku.