Zadbaj o siebie już dziś! Ćwiczenia na poprawę sylwetki i wzmocnienie organizmu – Poznań

Każdy z nas marzy o tym, by czuć się i wyglądać dobrze. Jednak, żeby to osiągnąć trzeba zacząć działać. Nie od nowego roku, nie od poniedziałku, nie kiedy już wyjemy cały zapas słodyczy z szafki… Zmianę na lepsze trzeba zacząć już dziś. Nawet małe kroczki i małe efekty są lepsze od biernego siedzenia i samego myślenia o nowym, lepszym “ja”.
Poznań to miasto, gdzie możemy znaleźć wiele miejsc, umożliwiających nam zmianę swojego ciała i umysłu. Siłownie, kluby fitness, sauny, baseny – wybór mamy ogromny. Możemy również sięgnąć po radę trenera personalnego, których na rynku można znaleźć teraz bardzo wiele. Poprowadzą nas oni profesjonalnie przez całą drogę – ku świetnej sylwetce.
Wybór ćwiczeń też jest ogromny. Możemy wybrać odpowiedni zestaw dla naszych potrzeb czy możliwości. Bardzo dobre są ćwiczenia wzmacniające, które pomogą nam wzmocnić mięśnie i wyeliminować bóle stawów i kręgosłupa. Możemy wybrać partie ciała, które chcemy wzmocnić i wykonywać wtedy konkretne ćwiczenia, np. brzuszki czy koci grzbiet. Dobrym pomysłem na wzmocnienie całego ciała jest wybranie pilatesu, czyli takich ćwiczeń, które wpłyną na rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni.
Bardzo ważne są ćwiczenia na kondycję, które sprawią, że wchodzenie po schodach nie będzie już dla nas męczącym wyczynem. Wzmocnią także naszą wytrzymałość podczas ćwiczeń, dzięki czemu nasz trening będzie przynosił większe efekty, ponieważ będziemy mogli pracować nad naszą sylwetką dłużej i bardziej intensywnie. Tutaj najlepszym wyborem są ćwiczenia kardio, czyli te wszystkie czynności, które pobudzają serce do wzmożonej pracy: biegi, podskoki, skakanka, rower górski bądź stacjonarny, orbitrek. Trening na wytrzymałość przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Poza tym, że zwiększa on zwinność i szybkość, wzmacnia także stawy, co zmniejsza ryzyko kontuzji. Jeden taki trening trwający ok. 10 minut pozwala nam spalić, aż ok. 150 kalorii!
Aby szybko pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej warto sięgnąć po ćwiczenia odchudzające. Najlepiej, żeby było one dobrane do nas indywidualnie przez trenera. Na szybką utratę centymetrów wpłyną wyżej wymienione ćwiczenia kardio. Jednak ciekawą opcją jest zastosowanie interwałów, czyli ćwiczeń, które polegają na zmiennej intensywności wykonywania. Taki trening interwałowy można stworzyć ćwicząc na skakance, jeżdżąc na rowerze, biegając, robiąc przysiady czy pompki. Ciekawą alternatywą jest tabata – 4-minutowy trening, który bardzo podkręci nasz metabolizm. Jest to dobra opcja dla osób, które nie mają dużo czasy na ćwiczenia w ciągu dnia. Tabata może opierać się na jednym ćwiczeniu, które wykonujemy 8 razy przez 20 sekund. Pomiędzy ćwiczeniem jest 10 sekund przerwy na odpoczynek. Jednak tabata nie musi być nudna i można tworzyć różne zestawy ćwiczeń, które możemy wykonywać w tym 4-minutowym treningu. Ciekawymi pomysłami są: wykroki, przysiady, wyskoki, brzuszki, sprint.
Jak widać na rynku można znaleźć wiele miejsc, gdzie możemy się udać, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jeśli określimy co jest naszym najważniejszym celem – trener dobierze nam odpowiedni zestaw ćwiczeń, by jak najszybciej zdobyć zadowalające efekty.