Najpierw masa, potem rzeźba? Nie! Postaw na rzeźbę już dziś – dobre odżywki na rzeźbę, suplementacja

Czy wyrzeźbienie sylwetki dzięki suplementom na rozbudowę mięśni jest możliwe? Tak, ale… trzeba pamiętać o tym, że podstawą do uzyskania niskiej zawartości tkanki tłuszczowej jest dieta oraz trening. Suplementy mogą wspomóc nas w szybszym uzyskaniu efektów, stanowią dodatek do pracy jaką musimy włożyć w to, aby osiągnąć wymarzone efekty.

 
Można znaleźć bardzo wiele suplementów, które są pomocne w tworzeniu rzeźby. Na rynku można znaleźć chociażby dobre odżywki na rzeźbę. Do najpopularniejszych należy białko, które można kupić w formie sproszkowanej – dzięki niemu dochodzi do wzrostu masy mięśniowej. Można wyróżnić kilka takich odżywek białkowych: białko serwatkowe, kozeinę, lub połączenie serwatki i kozeiny. Białko można kupić w kilku wariantach smakowych, co powoduje, że taka odżywka może stanowić smaczną przekąskę – do tego można ją łączyć z różnymi produktami. Odżywki białkowe oprócz rozbudowy beztłuszczowej masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej mają także inne zalety. Wzmacniają one układ odpornościowy, zwiększają wytrzymałość – co skutkuje efektywniejszym treningiem, przyspieszają regenerację tkanek, a także poprawiają jakość tkanki mięśniowej.

 
Suplementacja na rzeźbę obejmuje także reduktory tłuszczu (tak zwane termogeniki), które pomagają pozbyć się uciążliwego tłuszczu. Inny dobry suplement na rzeźbę to chociażby l karnityna, która zwiększa wykorzystywanie tłuszczu jako źródłą energii, a co za tym idzie – pomaga w pozbyciu się tłuszczu. Oczywiście trzeba do tego stosować odpowiednią dietę. Również zwraca się uwagę na to, że u osób u których nie ma zapotrzebowania na ten składnik – efekty nie będą zniewalające i trzeba wspomagać się innymi suplementami.
W czasie redukcji i treningu na rzeźbę bardzo ważne jest przyjmowanie środka antykatabolicznego, który możemy dostarczyć stosując dwa suplementy: BCAA ( Branched Chain Amino Acids, czyli aminokwasy rozgałęzione) i glutaminę. Obydwa te składniki chronią mięśnie przed rozpadem.
Trening na rzeźbę, odpowiednia dieta i suplementy pomogą nam w redukcji tkanki tłuszczowej, odkryciu mięśni i nadaniu sylwetce korzystniejszych proporcji. Poprawi się także nasza wytrzymałość mięśniowa, dzięki czemu treningi będą przyjemniejsze i bardziej produktywne.