Rzucanie palenia: 5 dobrych podpowiedzi, aby rzucić palenie.

Kiedy zapada decyzja o rzuceniu palenia, duża część pracy została już wykonana. Jednak siła nikotyny jest tak uporczywa, że trzeba wykazać się silną wolą, aby osiągnąć swój cel. Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić już teraz.

Pozbywam się uprzedzeń.

Według palaczy palenie jest relaksujące. Odczucie to jest spowodowane nikotyną “zbieraną” przez niektóre komórki mózgowe. To one są źródłem dobrego samopoczucia. Papieros w kąciku ust, ta przyjemność jest dostępna w ciągu zaledwie 7 sekund. Jeśli może się to wydawać pozytywne, nie zapominaj, że przyjemność ta jest wynikiem fizycznego i psychicznego uzależnienia, a Twoje samopoczucie zależy od poziomu nikotyny we krwi. Uwalniając się od niego, odnajdziesz smak potraw, zapachy lub lepszą zdolność oddychania. Koniec z frustracją związaną z wycofywaniem się z rynku!

Wyznacz datę.

Wyznaczając konkretny dzień na rzucenie palenia, masz czas na przygotowanie się psychiczne! Wybierz okres bez stresu, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jeśli twoi koledzy w pracy palą, zaplanuj rzucenie palenia podczas urlopu. Aby uniknąć pokusy i otrzymać wsparcie. Jeśli to możliwe, połącz swój postój z symboliczną datą, taką jak urodziny czy nowy rok.

Zamieniam papierosy na sport.

Przez lata papierosy kojarzyły Ci się z dobrym samopoczuciem. Aby odnieść sukces w robieniu bez inwestuj w działania, które są źródłem przyjemności. Uprawiaj sporty, które lubiłeś, zanim skończyły Ci się po 5 minutach. Wypróbuj te, które wzbudzają Twoją ciekawość. Popieraj czynności, które powodują pocenie się, takie jak szybki spacer, jogging, gra w piłkę z przyjaciółmi, jazda na rolkach lub rowerze. Skup swoją uwagę na czymś innym niż tytoń.

Zajęcie ust, aby rzucić palenie.

Możesz mieć ochotę na palenie tylko po to, by włożyć papierosa do ust. Zastąp je gumą do żucia lub żuj słomki, lub mieszadełka do kawy. A zastępując papierosa marchewką lub selerem naciowym, całe ciało mówi “dziękuję”! Skorzystaj również z okazji, aby pić więcej wody. Wybieraj to, co jesz i nie podjadaj!

Oferuję sobie nagrody.

Palenie kosztuje. Aby to sobie uświadomić, włóż do przezroczystej skarbonki pieniądze, które kosztowałaby Cię paczka papierosów, gdybyś kupił je wtedy, kiedy chciałeś. Dwa razy w miesiącu “rozbij” swoją skarbonkę i poczęstuj się marchewką, selerem naciowym, lub ciastkiem! Dzięki tej metodzie możesz zadbać o swoje zdrowie i jednocześnie leczyć siebie. Idealny do zapobiegania frustracji!