Bądź swoim własnym trenerem – ćwicz ciało i duszę. Kurs trenera personalnego – joga trójmiasto Gdynia, Gdańs

W dzisiejszych zabieganych czasach bardzo ważne jest to, by znaleźć chwilę dla siebie i móc popracować nad sobą zewnętrznie i wewnętrznie. Trójmiasto jest idealnym miejscem, w którym możemy odpocząć i skupić się na sobie. Niezależnie od tego, czy naszym wyborem będzie Gdynia, Gdańsk czy Sopot – warto spędzić wolny czas aktywnie.

 
Bardzo popularnym i odprężającym zajęciem może być joga. Można ją wykonywać wszędzie i nie trzeba wydawać na to wielu pieniędzy. Ćwiczenia polegają na wykonywaniu określonych pozycji ciała, przy czym ważne jest skupianie się na oddechu. Joga daje bardzo dużo pozytywnych efektów: poprawa pozycji ciała i korygowanie wad postawy, zmniejszenie problemów z kręgosłupem i stawami, regulacja ciśnienia krwi, zmniejszenie ryzyka chorób serca, wzmocnienie odporności, przyspieszenie metabolizmu, poprawa koncentracji, odprężenie, uzyskanie równowagi psychicznej. Ćwiczenia relaksują i odprężają co pozwala walczyć ze stresem i spowolnić proces starzenia.

 
Popularność aktywności fizycznej bardzo wzrosła w ostatnim czasie, czego dowodem może być zwiększone zainteresowanie na kurs trenera personalnego. Wiele osób decyduje się na takie zajęcia nawet nie mając wykształcenia w tym kierunku, a swoje porady udziela tylko internetowo. Jednak kurs daje duże możliwości i jest ciekawą i opłacalną opcją jeśli sport jest naszą pasją i wykonywanie go sprawia nam przyjemność. Będąc trenerem osobistym nawiązuje się współpracę z klientem i dąży się do uzyskania przez niego oczekiwanych efektów – ustalając dla niego indywidualne treningi i odpowiednią zbilansowaną dietę. Kurs na trenera wyjaśnia na czym polega praca trenera personalnego, jak planować ćwiczenia i sprzedawać treningi personalne. Pozwala on zdobyć wiedzę z zakresu fitness oraz pozyskać informację na temat fizjologii i odżywiania.