Czy jesteś za stary na jogę?

Joga nie jest przeznaczona wyłącznie dla młodego pokolenia. Jest także dla każdego, kto chce żyć lepiej. Nie ma znaczenia, jak bardzo można poprawić kondycję swojego ciała z pomocą jogi. Nie ma znaczenia, czy jesteś młody, czy stary. Nie ma ograniczeń wiekowych dla wykonywania asan jogi czy pranajam. Trening jogi.

Wykonując asany jogi, można przełamać barierę wieku. Z wiekiem mięśnie w twoim ciele stają się słabsze, a kości mniej elastyczne. Ale jeśli będziesz regularnie ćwiczyć jogę, odzyskasz siłę i elastyczność ciała. W tym artykule wymieniłem kilka punktów, które pomogą ci zrozumieć, czy jesteś za stary na jogę, czy nie.

Nie myśl, że jesteś za stary na jogę

Możesz wykonywać wszystkie pozycje jogi, nawet jeśli masz więcej niż 50 lat. Ważne jest tylko to, żebyś wykonywał je w odpowiedni sposób.

Wykonywanie ich w niewłaściwy sposób może ci tylko zaszkodzić. Nie musisz mieć idealnego ciała, żeby uprawiać jogę. Wystarczy, że będziesz ją uprawiać regularnie. Najważniejsze jest utrzymanie właściwej postawy i upewnienie się, że robisz to w prawidłowy sposób.

Nie trzeba opuszczać zajęć jogi

Wszyscy wiemy, że joga jest doskonałym sposobem na odzyskanie elastyczności i zdrowia ciała. Jeśli więc nie możesz chodzić na zajęcia jogi, nie ma potrzeby ich pomijać. Zawsze możesz ćwiczyć jogę w domu lub nawet pójść do pobliskiego studia jogi.

Wykonuj pozycje według własnego uznania

Wykonuj pozy tak, jak czujesz, że powinieneś. Jeśli chcesz wykonać asanę, upewnij się, że siedzisz na krześle lub stoisz w wygodnym miejscu.

Nie oczekuj, że na początku będziesz w stanie łatwo wykonywać asany. To normalne, że na początku wykonywania asan twoje ciało będzie się czuło trochę nieswojo. Ale kiedy zaczniesz regularnie ćwiczyć asany, zaczniesz czerpać z nich przyjemność.

Wnioski:

Nie musisz się obawiać, że jesteś za stary na jogę. Nawet jeśli masz ponad 50 lat, nadal możesz wykonywać asany w odpowiedni sposób. A jeśli chcesz sobie to ułatwić, skorzystaj z porady instruktora jogi i naucz się póz jogi.