8 ćwiczeń odchudzających, które możesz wykonywać w domu

Czy wiesz, że możesz schudnąć nawet 10 kilogramów w ciągu zaledwie 4 tygodni, wykonując proste i łatwe ćwiczenia? Jeśli kiedykolwiek słyszałeś o tym niesamowitym pomyśle, to być może zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie nowego programu fitness.

Cóż, jest to dość oczywiste, że każdy chce mieć szczupłe ciało i sprawne ciało, ale musisz być zmęczony poszukiwaniem najlepszych programów trening-owych, które pomogą Ci stracić te dodatkowe kilogramy.

Teraz możesz łatwo stracić do 10 kilogramów z pomocą tych ćwiczeń. Nie musisz chodzić na siłownię ani kupować specjalnego sprzętu. Wszystko, czego potrzebujesz, to ręcznik i krzesło.

1. Dip na krześle:

Jest to najbardziej podstawowe ćwiczenie dla początkujących. Pomoże Ci ono zbudować całe ciało. Wystarczy, że położysz się na podłodze i podniesiesz kolana do góry, aż dotkną klatki piersiowej. Następnie powoli opuść nogi na podłogę.

2. Przysiad:

To ćwiczenie można zacząć od siedzenia na krześle ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, a następnie zgiąć kolana i trzymać je blisko ciała. Teraz opuszczaj się do momentu, gdy uda będą prawie równoległe do podłogi, a następnie podnieś się z powrotem do pozycji wyjściowej.

3. Plank:

Jest to najbardziej efektywne ćwiczenie na mięśnie brzucha. Możesz je łatwo wykonać, leżąc płasko na ziemi i unosząc całe ciało. Teraz umieść dłonie przed sobą, a następnie wyciągnij ramiona i utrzymaj pozycję przez 30 sekund.

4. Boczna deska:

Jest to najlepsze ćwiczenie dla rdzenia kręgowego. Trzymaj ręce pod barkami i ugięte kolana, a następnie unieś wyprostowaną górną część ciała w kierunku sufitu. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund i powtórz ją dwa lub trzy razy.

5. Crunchy:

Jest to najpopularniejsze ćwiczenie na brzuch. Można je łatwo wykonać, podnosząc ramiona w kierunku uszu, a następnie powoli opuszczając je z powrotem w dół.

6. Podciąganie się:

Jest to najprostsze i najlepsze ćwiczenie na plecy. To ćwiczenie można łatwo wykonać, trzymając drążek lub nawet gałkę od drzwi, a następnie podciągając ciało do góry, aż klatka piersiowa dotknie drążka lub gałki od drzwi.

7. Podnoszenie kolan w leżeniu:

Jest to najprostsze i najlepsze ćwiczenie na mięśnie nóg. Możesz łatwo wykonać to ćwiczenie, leżąc płasko na plecach, a następnie podnosząc jedną z nóg.

8. Przysiad na ścianie:

Jest to najlepsze ćwiczenie na uda. Możesz łatwo wykonać to ćwiczenie, stojąc plecami do ściany, a następnie trzymając nogi całkowicie wyprostowane.

Wnioski:

Wykonując te proste i skuteczne ćwiczenia, możesz łatwo stracić do 10 kilogramów. Staraj się wykonywać te ćwiczenia 2-3 razy dziennie. Jestem pewna, że będziesz zachwycona wynikami i nigdy nie będziesz chciała przestać wykonywać tych ćwiczeń.