Jacuzzi czyli idealna forma relaksu.

Jacuzzi to forma odpoczynku, która jest dostępna w wielu obiektach hotelowych, wypoczynkowych, na basenach czy nawet w prywatnych domach. Są tacy, co ją uwielbiają, a są tacy co jej nienawidzą. Wszystko zależy od preferencji. Jednak jest to taka forma relaksu, której powinien każdy spróbować nawet raz w życiu. Nie ma nic lepszego niż relaksująca kąpiel w wannie pełnej piany lub bąbelków, w której możemy odpocząć przez minimum pół godziny.

Dlaczego taka forma relaksu jest dobra dla naszego ciała?

Bąbelkowe posiadówki możemy urządzać sobie chociażby na publicznych basenach. Jest to miejsce, w którym najczęściej znajdziemy tego typu urządzenia. W obecnej sytuacji zdecydowanie zostało to utrudnione, ale w momencie kiedy baseny zostaną na nowo uruchomione, będzie można korzystać z ich dobrodziejstw i możliwości. Jacuzzi to idealne miejsce do zacieśniania więzi społecznych. Oczywiście trzeba uważać na jednoznaczne sytuacje, w których możemy się znaleźć z nieznajomymi, ale też należy wziąć pod uwagę to, że takie miejsca jak baseny publiczne to miejsce dla wszystkich, którzy odwiedzają te obiekty sportowe.
Urządzenie to pozwala osiągnąć stan głębokiej relaksacji. Minimum piętnastominutowe “posiedzenie” w bąbelkowej “wannie” pozwala uzyskać rozluźnienie mięśni oraz odpręża nas pod względem napięciowym w układzie kostnym. Zabieg ten jest polecany tym, którzy znajdują się w stanie permanentnego stresu, który powoduje ogólne wyczerpanie na tle psychicznym i nerwowym. Regularnie stosowanie takich kąpieli z relaksacyjnym odprężeniem pozwala wyzbyć się napięcia mięśniowego oraz natrętnych tików, które nabyliśmy w trakcie okresów wysokiego poziomu stresu.

Własne jacuzzi w ogrodzie – na co zwracać uwagę?

Taki relaks, jeśli ma się odpowiednio duży ogród, można zapewnić sobie we własnym ogrodzie. Wymaga to jednak dużego nakładu naszej pracy i czasu oraz zasobów pieniężnych. Jednak, dzięki temu zyskujemy miejsce, w którym możemy pozwolić sobie na codzienny relaks. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość funkcji oraz jej możliwości techniczne.
Podświetlenie w wannie, możliwość kontrolowania temperatury wody, natężenia napływu powietrza z dyszy czy możliwość zasłonięcia klapą, która została dodana do zestawu to cechy, na które musimy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Ponadto warto sprawdzić możliwości serwisowe przy danym sprzęcie. Im więcej możemy naprawić przy konkretnym modelu, tym mniej pieniędzy wydamy na ewentualne interwencje specjalistów od napraw.
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to czy nasz sprzęt do bąbelkowych kąpieli ma gwarancję i możliwość ubezpieczenia przy zakupem. Daje to kolejne możliwości w ewentualnej konserwacji naszego “mini basenu”. Ponadto przed montażem należy zapoznać się z ukształtowaniem terenu i wykonać ewentualny projekt przestrzeni, która będzie zaaranżowana specjalnie pod nasze nowe miejsce relaksu i odpoczynku. Dodatkiem, który świetnie sprawdzi się w tych rejonach ogrodowych jest taras, ogrodzenie platformy tarasowej, na której znajdzie się jacuzzi oraz duża ilość roślin, która osłoni nas przed niepożądanymi spojrzeniami.

Taka forma “chillout’u” jest szczególnie pożądana w okresie letnim. Jednak jeśli w sprzęcie mamy możliwość podgrzania wody do interesującej nas temperatury to jak najbardziej możemy używać naszej bąbelkowej wanny nawet na jesień czy w zimę. Niska temperatura nie powinna przeszkadzać nam w naszych ulubionych formach spędzania wolnego czasu.